סוד ההצלחה בניהול עסק

 רעיונות בניהול

   כנסו לדף הפייסבוק שלי - קבלו ספר במתנה

 

קבלת החלטות - איך לקבל החלטות

ב- 1 לינואר 1863, נשיא ארה"ב, אברהם לינקולן היה עסוק כל הבוקר בפגישות עם אנשים ובלחיצות ידיים, הוא לחץ באותו בוקר מאות ידיים עד כי כמעט ולא חש את ידו הימנית. מותש מן הפגישות הרבות חזר עם צהריים למשרדו והתישב בכסא בכבדות. הוא לא הספיק לשבת יותר משתי דקות כאשר נכנס למשרד ויליאם סוארד, מזכיר המדינה שלו. בפני לינקולן הונח הנוסח הסופי של הצהרת זכויות האדם, מסמך בעל חשיבות מרחיקת לכת בהיסטוריה של ארה"ב. לינקולן התבקש לחתום על ההצהרה, אבל כאשר אחז בעט ידו רעדה כל כך עד כי הניח את העט בחזרה. הוא פנה לסוארד ואמר: "היה לי בוקר מתיש, הייתי עסוק בלחיצת ידיים מאז תשע בבקר, אני חש שידי הימנית כמעט משותקת. אינני רוצה לחתום על המסמך אלא כאשר ידי תהיה יציבה לגמרי. אם שמי יזכר בהיסטוריה הרי שלחתימה על מסמך זה יהיה בזה חלק נכבד. אם ידי תרעד כאשר אחתום על מסמך זה, כל אלה שיבדקו את המסמך בדורות הבאים יגידו: "הוא היסס - ראו את כתב היד הרועד".

זמן מה אחר כך, לאחר שידו הספיקה לנוח מעט, אחז הנשיא האמריקאי בעט וביד יציבה ובוטחת כתב, "אברהם לינקולן". קבלת ההחלטה על הצהרת זכויות האדם הכתירה את לינקולן בהיסטוריה כלוחם הגדול לזכויות האדם.

לינקולן לא היסס לרגע לאחר שקיבל את ההחלטה אך הוא רצה שבטחונו ועמדתו ההחלטית יראו קבל עם ועדה.

הכושר לקבל החלטות הוא תכונה חשובה למנהיגים בכל הדרגות, לנשיאים וראשי ממשלות וגם למנהלים זוטרים באירגונים עיסקיים. לכל אדם סיגנון קבלת החלטות משלו. כל אדם הוא תוצאה של כל ההחלטות שקיבל בחייו עד לרגע נתון. לאחר שהבנת זאת, לפניך מספר עצות ורעיונות שישפרו את תהליך קבלת ההחלטות שלך:

* אל תקבל החלטות שאין מסמכותך לקבל.

* בקבלך החלטה אתה פשוט בוחר מתוך מספר חלופות. אינך בוחר בין נכון ולא נכון.

* הימנע מהחלטות פזיזות. התקדם במהירות כאשר מדובר בהחלטות הפיכות ובאיטיות כאשר מדובר בהחלטות שאינן הפיכות.

* בחירת החלופה הנכונה בעיתוי שגוי אינה טובה יותר מקבלת החלופה הגרועה בזמן המתאים. לכן, קבל החלטה כאשר יש לך עדיין זמן להחליט.

* בצע את תהליך קבלת ההחלטות שלך על הנייר. רשום הערות. החזק אותן במקום גלוי לנגד עיניך. כך תוכל לשקול את כל המידע הרלבנטי בעת קבלת ההחלטה.

* הקפד לבחור על בסיס השיקול מה נכון ולא מי צודק.

* כתוב את הנימוקים ב'עד' ו'נגד' קו פעולה מסוים. כאשר תראה לפניך את שני הצדדים של המטבע, מחשבתך תתבהר וההחלטה שתתקבל תהיה טובה יותר.

* קבל החלטות במהלך ההתקדמות והעבודה. אל תניח להן להצטבר. לעתים קשה יותר להתמודד עם החלטות רבות וקטנות שהצטברו, מאשר לטפל בהחלטה אחת גדולה ומורכבת.

* חשוב על אלו המושפעים מהחלטתך. כל אימת שהדבר אפשרי ערב אותם בתהליך כדי להגביר את מחויבותם.

* דע שאינך יכול להיות בטוח במאה אחוז שהחלטתך היתה נכונה. זאת כיוון שהפעולות ליישום החלטה יתרחשו בעתיד. קבל החלטה ואל תדאג לגביה.

* פעל בשיטת "י.ח.ס." לקבלת החלטות. ראשית בחן את היעדים שאתה מבקש להשיג. לאחר מכן מהן החלופות העומדות לרשותך ולבסוף מהם הסיכונים הכרוכים בחלופה שאתה שוקל.

* יש האומרים כי מן הראוי תמיד לקבל החלטה בדרג הנמוך ביותר האפשרי וקרוב ככל האפשר לזירת ההתרחשות. יחד עם זאת, יש לקבל החלטה ברמה שתבטיח כי כל הפעילויות והיעדים המושפעים ממנה ישקלו באופן יסודי. הכלל הראשון מדבר על הדרג הרצוי לקבלת ההחלטות. הכלל השני מדבר על הדרג שבו אפשר בפועל לקבל החלטה.

* זכור, אם לא קיבלת החלטה, למעשה בחרת שלא לפעול.

* כדי להיות אפקטיבי, מנהל צריך להינות מהזכות לטעות לפעמים.

* בטח בעצמך שתוכל לקבל החלטה ולאחר מכן למפות את התוצאות בהתאם.

* אל תבזבז זמנך בקבלת החלטות מיותרות, אל תקבל החלטה אם אינה נידרשת.

* לפני שתיישם את מה שנראה לך כבחירה הטובה ביותר, הערך את הסיכון. שאל עצמך: "מה לדעתי עשוי להשתבש בנוגע לחלופה זו?"

* החלטות רבות שאתה מקבל נוגעות לענינים בעלי חשיבות פחותה, כ80%- מהן, (זוכר את הכלל של 20/80?). קבע גבולות פעולה ולאחר מכן אפשר למזכירתך או לאחרים לקבל החלטות בתחומים הפחות חשובים.

* שקול קבלת החלטה בעצמך במקום בקבוצה. אולם, אז תצטרך לקחת בחשבון פחות מחויבות מצד האחרים.

* חשוב תמיד כיצד ליישם את ההחלטה, כחלק מתהליך קבלת ההחלטות.

* ברגע שיוודע לך כי יש לקבל החלטה לגבי מצב נתון, בחן את העובדות העומדות לפניך ולאחר מכן עזוב את הנושא. הנח לדברים ל'דגור' בתת-מודע שלך עד שתגיע העת לקבל החלטה.

* אחרי קבלת ההחלטה, אל תביט לאחור. היה מודע לאופן שבו ההחלטה משפיעה עליך כעת והתמקד בצעד הבא שלך. לעולם אל תתחרט על החלטה. זה היה הדבר הנכון לעשות בשעתו. כעת עליך להתמקד במה שנכון לעשות ברגע זה.

* דמיין לעצמך כיצד תיישם את החלופה שבחרת. נסה גם לשער את התוצאות.

* ערוך דיון בצוות על פתרונות חליפיים, אחרת, אחרים יעלו רעיונות חדשים ויגרמו למחויבות חדשה.

* לאחר קבלת ההחלטה ולאחר שהתחלת לבצע את מה שבדעתך לעשות, הנח הצידה את כל ההסתיגויות של "מה יקרה אם". בצע את המוטל עליך מתוך מחויבות.
 

מאמרים מאת מאיר לירז

 

 

               

Copyright © 2011 Meir Liraz. All Rights Reserved     מנהל-מנהלים-ניהול