ספרי ניהול עסק, ספרי צמיחה אישיתכך הגעתי לרווחה כלכלית ...וגם אתה יכול!

ניהול עסק, העצמה אישית, מאיר לירזחברים יקרים,

שמי מאיר לירז ואני עשיר! כן, אני יודע שזה נשמע קצת צורם כשמישהו מכריז בצורה כזאת על העושר שלו, אבל אני בכל זאת הייתי מעונין לשתף על זה כאן. אז למה בעצם אני מתכוון כשאני אומר "עשיר"? בעיני המדד לעושר הוא להגיע לעצמאות כלכלית - וזה המקום שבו אני נמצא. זה אומר שאגרתי מספיק הון כספי שמאפשר לי ולמשפחתי לחיות ברווחה כלכלית מבלי שאצטרך לעבוד עוד יום אחד בחיי. עצמאות כלכלית שמאפשרת לי לחיות בכל מקום בעולם שארצה בלי שיהיו לי דאגות פרנסה. למשל, בשעת כתיבת שורות אלה אני מתגורר בקצה השני של כדור הארץ, לחוף אגם מלאכותי יפה הגובל בכרי דשא נרחבים של מגרש גולף סמוך (על איפה אני נמצא ואיך הגעתי לכאן, בהמשך).

אבל לא תמיד זה היה כך. גדלתי בטבריה במשפחה צנועת אמצעים. שלא תבינו אותי לא נכון, יש לי הורים מדהימים ואוהבים ובילדות לא היה חסר לי דבר - אבל את חיי האזרחיים אחרי הצבא התחלתי ללא פרוטה (בצבא שרתתי בשריון כמפקד טנק ואף "זכיתי" להשתתף באחת ממלחמות ישראל - מן הקשות שבהן). לאחר סיום הלימודים באוניברסיטה החלטתי לעסוק בתחום היזמות והעסקים. הבעיה הייתה שלא היה לי שום ידע בתחום (וגם לא היכרתי אף אחד שיכל ללמד אותי). אז מה עושים? החלטתי ללמוד מספרים (כן, מספרים), ההיצע בתחום ספרי העצות בעברית היה די מוגבל ולכן עם האנגלית הבסיסית שלי התחלתי לקרוא ספרי ניהול וצמיחה אישית באנגלית - ככל שקראתי יותר כך גם צברתי יותר ידע (ובדרך גם האנגלית השתפרה) - אז הנה תובנה מס' 1: אפשר ללמוד להצליח מספרים.
 
כשהרגשתי מספיק בטחון עם הידע שרכשתי התחלתי גם לישם את מה שלמדתי מהספרים, וההצלחות לא אחרו להגיע. שלא יהיו לך ספקות, היו בדרך גם כשלונות, ולא מעט - אבל מעולם לא נתתי לכשלון לעצור או להאט אותי. אז הנה תובנה מס' 2 - אין מה לפחד מכשלונות, הם חלק בלתי נפרד, ואפילו חיוני, מההצלחה. בשמיעה ראשונה זה נשמע כמו דבר והיפוכו, אבל בואו נחשוב לרגע, הכשלונות מאפשרים לנו להפיק לקחים וללמוד, הם גורמים לנו להשתפר, כמאמר הקלישאה "מה שלא הורג אותך מחשל אותך".
 
אחד היתרונות של עצמאות כלכלית הוא האפשרות להגשים חלומות. אחד החלומות שלי היה לעבור להתגורר לתקופה מסוימת בארץ אחרת, וזה מה שהחלטנו לעשות. אנחנו עשינו בחירה קלה והחלטנו לבלות תקופה בארה"ב, אנחנו קוראים לזה במשפחה, ההרפתקאה האמריקאית שלנו. אז יום אחד ארזנו את שני החמודים ושלוש מזוודות והתמקמנו לנו בדרום פלורידה, בעיירה יפיפיה זרועה אגמי מים, עצים ומשטחי דשא לרוב. הילדים לומדים אנגלית וכולנו חוווים את התרבות ואורח החיים האמריקאי, וזה מעניין. כמה זמן עוד נישהה כאן? אין לי מושג, זה מה שיפה במצבנו, אין לנו מגבלות או לחץ להחליט.
 
אז למה אני מספר לך על ההצלחה הכלכלית שלי והכסף שעשיתי? לא, לא בגלל שאני רוצה להתרברב, זה ממש לא הקטע שלי. הסיבה היא אחרת. אחת השאלות הנפוצות שאני נשאל בהרצאות שלי ובמיפגשים עם קוראים היא משהו בסגנון: "תגיד מאיר, אתה כותב ספרים על הצלחה, אבל אתה בעצמך מצליח?" ומה שמסתתר מאחורי הניסוח המנומס הוא בעצם, "האם למה שכתוב בספרים שלך יש כיסוי בשטח או שאתה רק מנסה להתעשר כאן מעצם מכירת הספרים?" והתשובה שלי היא שלאמור בספרים יש בהחלט כיסוי, כיסוי משמעותי מאוד, והמצב הכלכלי המשופר שלי משקף את הכיסוי הזה. ולא, לא התעשרתי ממכירת הספרים, התעשרתי מישום הרעיונות והתובנות הכלולים בהם.
 
לאורך השנים כתבתי ספרים בהם שטחתי את כל הידע, הטכניקות והתובנות שעזרו לי להגיע לאן שהגעתי, מה שיש בספרים האלה זה מה שיצר את ההצלחה שלי וזה מה שיכול ליצר גם את ההצלחה שלך. הספרים האלה מוצעים לך עכשיו כאן.
 
חילקתי את הספרים לשתי קבוצות המבטאות את שני תחומי הידע החיוניים להשגת הצלחה. מצד אחד הידע הטכני והמקצועי הדרוש להצלחה, במקרה שלי זוהי קבוצת ספרי הניהול והעסקים. מצד שני פיתוח התכונות האישיות הדרושות להצלחה. זוהי קבוצת ספרי הצמיחה האישית. אנחנו מדברים כאן על תכונות אישיות כמו חשיבה חיובית, הצבת יעדים וחתירה להגשמתם, היכולת להתמודד עם כשלונות, פיתוח מוטיבציה אישית, יצירתיות, אינטואיציה, דמיון, מנהיגות, השראה, יכולת העצמה עצמית ועוד ועוד. היכולות האישיותיות האלה חיוניות להשגת הצלחה. הבשורה הטובה היא שגם אם לא ניחנת בכל או בחלק מהתכונות האלה אתה יכול לפתח אותן. איך עושים את זה? הכל מפורט בספרי הצמיחה האישית.

אני לא נולדתי עם תכונות או כישורים מיוחדים, אין לי אי. קיו. גבוה במיוחד ובאוניברסיטה הציונים שלי היו ממוצעים. אין לי שום דבר יותר ממה שיש לאדם ממוצע. אז מה סוד ההצלחה שלי? צבירת ידע שאיפשר לי לשפר ולחזק את התכונות האישיותיות הדרושות להצלחה והנחישות לישם את הידע הזה. אז הנה תובנה מס' 3: בעזרת הידע הנכון כל אחד יכול לפתח ולחזק את התכונות האישיות הנדרשות להשגת הצלחה.לאורך השנים בהם אני מצוי בתחום היזמות והעסקים ראיתי עשרות בעלי עסקים ומנהלים שנכשלו עד כדי איבוד השקעתם או משרתם לא בגלל שלא היו מוכשרים או חכמים – אלא בגלל שניסו "להמציא את הגלגל מחדש" במקום להסתמך על שיטות וטכניקות מוכחות שנוסו ומופעלות בהצלחה. וזה מה שמאפין את הטכניקות והרעיונות הכלולים בספרים המוצעים כאן, הם עבדו עבורי בצורה יוצאת מהכלל ואין שום סיבה שהם לא יעבדו גם עבורך.

 בזמן השירות הסדיר שלי בצבא הגיע יום אחד לגדוד השריון שלנו מפקד פלוגה חדש. הקצין הזה היה מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר שהגיע לשרת אצלנו בגדוד כמ"פ לתקופה קצרה במסגרת קורס הסבה לשריון (לא אזכיר כאן את השם, אבל הוא מוכר לכל אחד). באחד התרגילים הראשונים שבהם השתתף במסגרת הגדוד כולנו התפעלנו מיכולת הניווט המדהימה שלו. בתום התרגיל ניגשנו כמה חבר'ה לאנשי צוות הטנק שלו כדי לברר מה סוד יכולת הניווט שלו. התשובה שלהם הפתיעה אותנו, "אין לו שום סוד" הם אמרו לנו "הוא פשוט פועל על פי כל כללי הניווט הנכון ככתבם וכלשונם". הוא שאמרנו, כל מה שאתה צריך הוא הידע הנכון והנחישות לפעול על פי הידע הזה. את כל הידע הדרוש להצלחה תמצא בספרים המוצעים כאן, באשר לנחישות לישם את הידע, זו כבר האחריות שלך.

 הנה הספרים: 
ספרי ההצלחה והצמיחה והאישית | ספרי הניהול והעסקים.

הספרים הינם בגירסת ספר אלקטרוני בפורמט הניתן לקריאה במחשב, בטאבלטים ובסמארטפונים, כולל אייפד, אייפון ומכשירי אנדרואיד. עם ביצוע הרכישה באמצעות כרטיס אשראי יישלח קישור להורדת הספרים למחשבכם.

 מה עומד מאחורי המחיר הנמוך של הספרים
 מרבית הספרים מוצעים כאן במחיר של 29 ש"ח בלבד, זאת לעומת המחיר הקטלוגי של אותם ספרים בגרסת הנייר שהוא 89 ש"ח (הנחה של 67%). אז למה המחיר הנמוך? אני מאמין בנתינה. אני מאמין שככל שאדם נותן יותר, מבלי לעשות חשבונות תמורה לכל דבר, כך הוא יקבל יותר. המחיר הנמוך שקבעתי לספרים כאן הוא חלק מהנתינה שלי. הידע הכלול בספרים הביא לי הרבה טוב ואני מעונין להעביר את הידע הזה הלאה לכמה שיותר אנשים. המחיר הנמוך שקבעתי יאפשר את הפצת הידע והתועלת שבו לאנשים רבים. כאן ודאי עולה בראשך השאלה: אז למה בעצם לא לתת את הספרים בחינם? שתי סיבות לכך. ראשית, כעקרון אני שואף שכל פרויקט שאני מעורב בו, גם אם שלא למטרות רווח, יכסה את ההוצאות של עצמו. הסיבה השניה והעיקרית נוגעת בנקודה מעניינת הקשורה לטבע האדם. מסתבר שכשמישהו מקבל משהו בחינם יש לו נטיה להקל בערך הדבר ולהיות פחות מחויב לו. הנה סיפור (אמיתי) שממחיש את הנקודה הזו. מכר שלי החליט יום אחד להחליף את המקרר הישן שבביתו באחד חדש. המקרר הישן היה תקין לחלוטין והמכר שלי הוציא אותו החוצה למדרכה שליד ביתו בהנחה שמישהו שזקוק למקרר יקח אותו. עבר יום, עברו יומיים, עבר שבוע, והמקרר הישן עדיין על המדרכה. בשלב זה המכר שלי הצמיד למקרר פתק בזו הלשון: "מקרר למכירה - 100 ש"ח". למחרת המקרר נעלם מהמדרכה!
 
אני חושב שכדי להפיק את מירב התועלת מהספרים עליך לגלות מידה מסוימת של מחויבות לרעיונות ולתובנות שבהם. קביעת מחיר לחבילת הספרים, ולו גם נמוך, מבטיח שתפיק מהם את מלוא התועלת. אגב, אם אתה בעל אתר אינטרנט ויש לך ענין לכלול תכנים מן הספרים באתר שלך, כתוב לי לכתובת: meirliraz(at)gmail.com ואשלח לך את הספר בו אתה מעונין בחינם.
 
קח את הספרים לניסיון למשך 60 יום
 אני מאמין שמגיעה לך תמורה מלאה לכספך ואיני רוצה או רשאי לקבל את כספך אלא אם תרגיש שהספרים אכן יביאו לך תועלת אמיתית, כפי שאני מאמין שיקרה. לכן, מיום רכישת הספרים קח לך 60 יום בהם תוכל לעיין בהם ולבדוק את העצות והרעיונות הכלולים בהם. אם תחליט, מכל סיבה שהיא וללא צורך בהסברים, שהספרים אינם מתאימים לך, פשוט הודע לי במייל על ביטול הרכישה ואני אזכה אותך במלוא הסכום ששילמת.

בברכה                         

מאיר לירז                    

נ.ב. כפי שצוין, הספרים הינם בגרסת ספר אלקטרוני בפורמט הניתן לקריאה במחשב, בטאבלטים ובסמארטפונים, כולל אייפד, אייפון ומכשירי אנדרואיד. לדוגמא, כך נראים הספרים באייפד:

ספרי ניהול עסק - העצמה אישית
 

כל הזכויות שמורות © מאיר לירז