ספרי ניהול עסק, ספרי צמיחה אישית

דיבור בפני קהל
מדריך מעשי לנשיאת נאום, מתן הרצאה או כל דיבור בפני קהל או קבוצה


123 עמ' | מחיר ספר אלקטרוני: 29 ש"ח
דיבור בפני קהל אם אתה שואף להשפיע על אנשים, אם אתה שואף להנהיג אנשים,אתה חייב לדעת כיצד לדבר בפני קהל. יש לך פחד קהל? כושר הביטוי שלך אינו טוב? דברים אלה אינם צריכים להפריע לך להפוך לנואם טוב. מדוע? מפני שהכושר לדבר בפני קהל הינו כושר הניתן ללמידה. למעשה כמה מן הנואמים הגדולים בהיסטוריה התחילו מנתוני פתיחה גרועים ותוך לימוד עצמי ופיתוח עצמי הפכו למנהיגים גדולים לא מעט בעזרת כושר הנאום שסיגלו לעצמם.

אחד מאלה הוא סיר וינסטון צ'רצ'יל. אביו של צ'רצ'יל, לורד ראנדולף, היה תלמיד מצטיין באוניברסיטת אוקספורד. אבל לא צ'רצ'יל, למעשה ציוניו בבית הספר התיכון היו גרועים כל כך עד כי לא איפשרו לו להתקבל לשום אוניברסיטה - אגב, עובדה שלא הפריעה לו לקבל שנים אחר כך מלוא הסל תוארי דוקטור של כבוד מאוניברסיטאות יוקרתיות.אבל נחזור אל צ'רצ'יל הצעיר, בצעירותו סבל צ'רצ'יל מפגם דיבור אשר הפך כל נסיון שלו לשאת דברים בפני אנשים לסיוט. בנסיון לפתור את בעית פגם הדיבור שלו פנה צ'רצ'יל לאחד ממנתחי הפה הידועים של תקופתו, סיר פליקס סימון. אבל הרופא הידוע אמר לו: "שום ניתוח לא יצליח לפתור את בעית הדיבור שלך, עצתי לך הינה לעולם לא לעסוק במקצוע שבו הדיבור הוא חלק מהכישורים הנדרשים".אבל צ'רצ'יל לא שעה לעצתו של סיר סימון. הוא החל בפעילות פוליטית ונבחר לפרלמנט האנגלי בשנת 1900. באחד מנאומיו הראשונים בפני חברי הפרלמנט הוא התמוטט מחמת עצבנות וחרדה.

במקום להיכנע למיגבלה שלו, צ'רצ'יל החליט להפוך לנואם מרשים. המשימה הראשונה שלו היתה להתגבר על הפחד שלו מפני קהל. הוא דימה את הפחד מול קהל זר לפחד של קצין המוביל אנשים לקרב. על ידי השוואה זו הוא הצליח לשכנע את עצמו להיות אמיץ וללמוד להתגבר ולהסתיר את פחדיו. בעזרת נחישות והתמדה התגבר צ'רצ'יל על מוגבלויותיו והפך לנואם מבריק. למעשה, כושר הנאום שלו היה אחד הכלים בעזרתם זכה להיבחר למישרת ראש ממשלת בריטניה ולהפוך לאחד המנהיגים הנערצים בהסטוריה.כן, כדי להיות נואם טוב אתה צריך נחישות ותירגול, אבל אתה צריך גם ידע, וזאת תוכל לקבל מקריאתו של ספר זה. מדריך זה כולל שיטות ורעיונות אשר יעזרו לך ללמוד להיות נואם מרשים.

ובכן, הנה הם לפניך - העקרונות לתקשורת אפקטיבית עם אחד או רבים. אי אפשר להפריז בערכה של החשיבות הגדלה והולכת של התקשורת בחברתנו. הצלחה בכל תפקיד מנהיגותי תלויה ביכולתך ליצור תקשורת טובה. מי ייבחר? כמובן שהאנשים בעלי הכישורים הטובים ביותר. אולם כאשר כל שאר הגורמים שווים, וכאשר יש צורך בדחיפה אחרונה כדי להגיע ליעד אליו אנו שואפים, האנשים המשיגים את המשרות הם אלה אשר מסוגלים ליצור את התקשורת הטובה ביותר ביחס לעצמם ולעבודה שהם מבצעים.

זוהי ההתחלה. לאחר שתקרא ותלמד את העקרונות בספר זה, תהיה מוכן להתחיל במחויבות ארוכת שנים לתקשורת יעילה. עקרונות אלה יעזרו לך בין אם אתה מסביר, משכנע, מלמד, מוכר או משתף אחרים ברעיונותיך. שלב אותם בצדדים החזקים של אישיותך ומקצועך ותצליח.עובדה זאת הוכחה שוב ושוב על ידי מאות האנשים אשר פעלו לשיפור כישוריהם בתחום הדיבור בפני קהל. לאחר שתסיים לקרוא ספר זה יהיו בידך הכללים הבסיסיים - מכאן ואילך זה יהיה תלוי בך אם תיישם אותם בשטח בכל פעם שאתה מתקשר עם עמיתיך לעבודה, בני משפחתך, שכניך וידידיך. כל הזדמנות להביע את עצמך היא סיכוי ליישם את העקרונות האלה להלכה. לא כל אחד מאיתנו נושא נאומים, אולם כולנו יוצרים תקשורת בכל יום של חיינו. שימוש בעקרונות אלה יסייע לך ליצור את התקשורת הזאת באופן טוב יותר.

השיטות והרעיונות הכלולים במדריך זה יעזרו לך להגשים את מטרותיך ויעדיך על ידי היכולת להשפיע על אנשים ולהנהיג אותם בעזרת כושר דיבור בפני קהל.בין אם אתה צריך לנאום בפני קהל של 300 איש בוועידה חשובה או בפני קבוצה של 20 איש במסגרת ישיבת צוות פנימית בארגונך, מדריך זה יפרט בפניך כל מה שאתה צריך לדעת כדי להעביר את המסר שלך ביעילות ובצורה מרשימה.

>בספר זה תמצא, בין היתר:
* איך להתגבר על פחד מפני דיבור בפני קהל
* איך להתכונן לקראת נשיאת נאום או הרצאה
* איך לנתח את מאפיני הקהל שלך
* איך לארגן את תוכן הרצאת הדברים שלך
* איך להעלות את דבריך על הנייר
* איך לזהות ולנצל את יתרונות הדיבור שלך
* איך להדגיש ולחזק את המסר שלך
* איך להתמודד עם סוגים שונים של נשיאת דברים בפני קהל
* איך ליצור אוירה שתחזק את הענין והקליטה של דבריך
* איך לעשות שימוש יעיל בקולך
* איך לעשות שימוש בשאלות להעברת המסר שלך
* איך להתמודד בהצלחה במצבי עימות עויני

קח את הספר לנסיון למשך 60 יום
אני מאמין שמגיעה לך תמורה מלאה לכספך ואיני רשאי לקבל את כספך אלא אם תרגיש שהספר אכן יביא לך תועלת אמיתית, כפי שאני מאמין שיקרה. לכן, מיום רכישת הספר קח לך 60 יום בהם תוכל לעיין בו ולבדוק את העצות והרעיונות הכלולים בו. אם תחליט, מכל סיבה שהיא וללא צורך בהסברים, שהספר אינו מתאם לך, פשוט הודע לנו במייל על ביטול הרכישה ואנו נזכה אותך במלוא הסכום ששילמת.


כל הזכויות שמורות © מאיר לירז